Multiekspositsioon, Narva motiivid.
Multi exposure, Narva’s motives.

Veidi vaheldust linnupiltidele. Eelmise aasta juuli lõpus oli mul vaja Narvas aega parajaks teha. Olin jalutanud juba mitu korda edasi-tagasi mööda Narva jõe kallast ja promenaadi. Ülesse sai pildistatud kõik kalamehed ja mis iganes mu pilku köitis. Kuid huvitavat leidus vähe ja keskpäevane valgus oli suht mõrvarlik. Aeg oli igav olla. Siis meenus mulle, et minu uuel kaameral on ju ka multiekspositsiooni võimalus olemas. Hakkasin kaevama kaamera menüüs ja õppima nimetatud režiimi võimalusi. Avastasin, et saan peale pildistada igale kaadrile, mis mälukaartidel ja seda piiramatu arv kordi. Ja mis kõige huvitavam, kaader, millele asun peale pildistama, muutub läbipaistvakas ja ma saan mugavalt sobitada kahte kaadrit omavahel kokku. Sattusin hoogu ja aeg möödus kiirelt.

A little change to bird pictures. At the end of July last year, I needed to make up my time in Narva. I had already walked back and forth along the banks of the Narva river and the promenade several times. All the fishermen and whatever caught my eye were photographed. But there was little of interest and the midday light was rather murderous. It was time to be bored. Then I remembered that my new camera also has a multi-exposure option. I started digging in the camera menu and learning about the options of the said mode. I discovered that I could shoot every frame on the memory cards and an unlimited number of times. And most interestingly, the frame I start shooting on becomes transparent and I can conveniently match the two frames together. I got into the swing and the time passed quickly.

Kui märkate vigu, faktilisi või keelelisi, eesti või inglise keeles, siis palun kirjutage sellest jaanus@suure-jaani.ee If you notice mistakes, factual or linguistic, in Estonian or English, please write about it jaanus@suure-jaani.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *