Arusisalik. Viviparous lizard or common lizard. Zootoca vivipara.

Sellel suvel olen märganud mitmel pool palju sisalikke. Ka minu krundil elab neid erinevates kohtades mitmeid. Ühe kodu on puuriida sees. Kevadel kui puid riita ladusin, tuli ta alati mind vaatama. Pidin siis ettevaatlik olema, et talle puuhalgu kogemata peale ei paneks. Mõne aja pärast nägin teda päiksevanne võtmas ja ta oli paisunud kaks korda jämedamaks. Nüüd on ta jälle omas tavalises mõõdus, võib oletada, et minu puuriit on koduks juba paljudele sisalikele.

This summer I have noticed many lizards in many places. There are also several of them living in different places on my plot. One home is inside a stack of firewood. In the spring, when I stacked the trees, he always came to see me. I had to be careful not to accidentally put a piece of wood on him. After a while I saw him sunbathing and he had swelled to twice his size. Now he is back to his normal size, it can be assumed that my stack is already home to many lizards.

Kui märkate vigu, faktilisi või keelelisi, eesti või inglise keeles, siis palun kirjutage sellest jaanus@suure-jaani.ee If you notice mistakes, factual or linguistic, in Estonian or English, please write about it jaanus@suure-jaani.ee

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *